SKK INT Älvjö 081207
Judge: Åke Cronader/Inge Brodal Ronander
2BH, cacib SUCH Suanho´s Nadako BD-2, cacib
4BT Suanho´s Shanaia BB-4
SKK INT Växjö081101
Judge: Svein Helgesen
BIM, cert, cacib SUCH Suanho´s Nadako BOS, cac, cacib
SKK INT Sundsvall 081012
Judge: Paula Heikkinen-Lehkonen
BIM, cert, cacib Suanho´s Sitting Bear BOS, cac, cacib
5BH SUCH Suanho´s Nadako BD-5
5BT Suanho´s Shanaia BB-5
SKK NAT Sundsvall 081011
Judge: Marja Kurittu
3BH SUCH Suanho´s Nadako BD-3
SKK NAT Norrköping 080817
Judge: Anatoli Zhuk
3BH Suanho´s Copper Eskimo BD-3
BIS-3 avelsklass JWW-03 NV-03 INTUCH NORDUCH Suanho´s BellaCoola BIS-3 Progeny class
SKK INT Nyköping 0808-16
Judge: Paula Heikkinen-Lehkonen
3BH, cert Suanho´s Sitting Bear BD-3, cac
BIS-3 avelsklass JWW-03 NV-03 INTUCH NORDUCH Suanho´s BellaCoola BIS-3 Progeny class
SKK INT Ransäter 080727
Judge: Geoff Kill
3BH Suanho´s Copper Eskimo BD-3
4BH Suanho´s Sitting Bear BD-4
4BT JWW-03 NV-03 INTUCH NORDUCH Suanho´s BellaCoola BB-4
BIS-3 avelsklass JWW-03 NV-03 INTUCH NORDUCH Suanho´s BellaCoola BIS-3 Progeny class
Bästa Uppfödargrupp SUANHO´S Best Chinese Crested Breeders Group
SKK INT Köping 080720
Judge: Rune Lysgaard
5BH Suanho´s Copper Eskimo BD-5
BIS avelsklass JWW-03 NV-03 INTUCH NORDUCH Suanho´s BellaCoola BIS Progeny class
2:a Bästa Uppfödargrupp SUANHO´S Second Best Chinese Crested Breeders Group
SKK NAT Alfta 080712
Judge: Ann Hearn
BIM, cert Suanho´s Shanaia BOS, cac
3BT JWW-03 NV-03 INTUCH NORDUCH Suanho´s BellaCoola BB-3
2BH SUCH Suanho´s Nadako BD-2
World Dog Circuit SDHK Almare-Stäket 080705
Judge: Joakim Ohlsson
cert, championat Suanho´s Copper Eskimo cac, Champion
Worl Dog Show Stockholm 080704
Judge: Zena Thorn-Andrews
4BT Junior Suanho´s Shanaia 4BB Junior
2:a Bästa Uppfödargrupp SUANHO´S Second Best Chinese Crested Breeders Group
SKK NAT Borås 080629
Judge: Arne Foss
BIM SUCH Suanho´s Nadako BOS
2BT, cert Suanho´s Shanaia BB-2, cac
SKK INT Avesta 080615
Judge: Torbjörn Skaar
BIM, cacib SUCH Suanho´s Nadako BOS, cacib
3BH Suanho´s Copper Eskimo BD-3
5BT JWW-03 NV-03 INTUCH NORDUCH Suanho´s BellaCoola BB-5
Bästa Uppfödargrupp SUANHO´S Best Chinese Crested Breeders Group
BIS-2 Avelsklass JWW-03 NV-03 INTUCH NORDUCH Suanho´s BellaCoola BIS-2 Progeny class
World Dog Circuit SDHK Almare-Stäket 080705
Judge: Joakim Ohlsson
cert, championat Suanho´s Copper Eskimo cac, Champion
SKK INT Norrköping 080601
Judge: Dan Ericsson
4BH SUCH Suanho´s Nadako BD-4
2BT, cert Suanho´s Shanaia BB-2, cac
SDHK Norrköping 080531
Judge: Agneta Kappers
5BT Suanho´s Shanaia BB-5
SKK NAT Sundsvall 080525
Judge: George Kostopoulos
BIR JWW-03 NV-03 INTUCH NORDUCH Suanho´s BellaCoola BOB
BIM, cert Suanho´s Sitting Bear BOS, cac
2BH SUCH Suanho´s Nadako BD-2
5BT Suanho´s Shanaia BB-5
BIS-4 Uppfödargrupp SUANHO´S BIS-4 Breeders Group
SKK NAT Västerås 080419
Judge: Tino Pehar
BIR SUCH Suanho´s Nadako BOB
3BT Suanho´s Shanaia BB-3
Bästa Uppfödargrupp SUANHO´S Best Chinese Crested Breeders Group
SDHK Forshaga 080412
Judge: Stephen Bardwell
3BH SUCH Suanho´s Nadako BD-3
5BT, BIS-2 Junior Suanho´s Shanaia BB-5, BIS-2 Junior
BIS-3 Uppfödargrupp SUANHO´S BIS-3 Breeders Group
SKK INT Älvsjö 080323
Judge: Sue Dykes
5BH SUCH Suanho´s Nadako BD-5
2BT, cert Suanho´s Shanaia BB-2, cac